OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 kwietnia 2024r. 5 Niedziela Wielkanocna

1. W środę rozpoczynamy miesiąc maj - szczególnie poświęcony czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w dni powszednie odprawiamy po każdej głównej Mszy Św. W niedzielę zaś po Mszy Św. po godz. 10.00.
Zachęcam do pielęgnowania tradycji śpiewania Litanii do Matki Bożej również przy kapliczkach.
2. W piątek, 03.05, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go maja. Jest to też Pierwszy Piątek Miesiąca. Msze Św. w naszym kościele będą według porządku niedzielnego. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.
3. W tym tygodniu przypada również:
I-wszy czwartek miesiąca, Komunia Św. pod dwiema postaciami;
I-wsza sobota miesiąca Msza św. w Kaplicy MB Częstochowskiej o 7.30 i adoracja Najświętszego Sakramentu z różańcem, zakończenie adoracji o godz. 9.00.
I-wsza niedziela miesiąca, po Mszy Św. o godz. 10.00 nabożeństwo, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja.
4. W dniach 11-18 maja 2024 r. w naszej decyzji odbędzie się peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów. W trwającym Roku Modlitwy chcemy zaprosić nasze parafie do modlitwy o świętość naszych rodzin, ale także o nowe powołania do życia małżeńskiego i rodzinnego. W imieniu x. Biskupa podczas tego tygodnia zapraszamy naszych diecezjan na wszystkie wydarzenia, ale szczególnie parafian z dekanatów Mińsk Mazowiecki – św. Antoniego, Mińsk Mazowiecki – Narodzenia NMP, stanisławowskiego i siennickiego na dni 14/15 maja. Szczegóły na plakatach.
5. Zachęcam do utrzymania polskiej tradycji i organizowania Mszy św. o urodzaje pół po wsiach (Mszę Św. tylko w tygodniu). Termin Sołtysi ustalają indywidualnie ze mną.
6. Osoby przygotowujące się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego zapraszam na kurs przedmałżeński, początek w przyszłą niedzielę (tj. 5.05.), godz. 14.00.
7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Przemysław Krajewski kawaler z par. tut. i Karolina Powierza panna z par. MB Częstochowskiej , zap. 1
8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Różaniec i Anioł dla dzieci.
9. Drodzy Parafianie życzę Wam spokojnego długiego weekendu. Boże dopomóż!